Nevem, Sifu Danso Mamadu Lamine, a Danso Kung-fu Akadémia alapítója.
Amikor bekerültem a Bissau-Guineai hadseregbe, 1984-ben, akkor kezdtem el foglalkozni kelet-ázsiai harcművészetekkel. 1987-ben ismerkedtem meg a Tai-Chi és a Wing-Chun kung-fuval. Azóta folyamatosan fejlesztem tudásomat.
1991-ben befejeztem Magyarországi tanulmányaimat és visszamentem Bissau-Guineába. Ott egyből indítottam Kung-fu iskolákat, először csak katonaságon belül (Bissaui Nemzeti Légerőnél; gépesített dandár laktanyában; QG. / hadsereg fő bázisában; Honvéd negyedben és az Országos Közlekedési Rendőr Főkapitányságban), utána több kérés jött civilektől is, így terjeszkedtem a belváros több klubjába, összesen hét (7) iskolám volt az országban.
1996-ban visszajöttem Magyarországra, ahol később indítottam több kung-fu Iskolát.
Eljött a régen várt idő, hogy az Akadémia megnyissa kapuit, amire Bissau-Guinea altív polgárai vártak eddig.
Készen álnak a mesterek is és a rendvédelmi emberek is, akik tartják majd az oktatásokat a civil lakosságnak is. Hiszen régen is oktattunk a hadseregben, és azon vagyunk, hogy átadjuk azt a magasszintű tudást, amit a világ különböző országaiban szereztünk.
AKADÉMIÁNK CÉLKITŰZÉSEI
Harc és Önvédelmi Művészet Oktatási Központ A projekt alapja az egészséges ember szakképesítése; Az egészséges ember az, aki munkaképes; Az egészséges ember az, aki hozzájárulhat a hazai fejlesztési tevékenységekhez; Az egészséges ember az, aki aktívan részt vehet az ország integritásának védelmében; Az egészséges ember az, aki képes biztosítani és érvényesíteni az ország belső rendjét;
Az egészséges ember az, aki lelkileg és szellemileg (erkölcsileg) friss és képes megértő módon szolgálni az ügyfeleket, akár az állami-kormányzati intézményekben, illetve jól megfelelni a mindennapi életben;
Az egészséges ember az, aki képes aktívan részt venni az ország gazdasági tevékenységeiben;
A „harcművészet” szó egy nagyon tág fogalom, ahogy szó szerint mondjuk: HARCMŰVÉSZET, én úgy értelmezem: legyőzni saját gyengeségünket, mivel én szerintem az ember legnagyobb ellenfele a saját gyengesége. Tudni tudatosan uralkodni az indulataink felett, szándékosan cselekedni, hogy kézben tudjuk tartani a sorsunkat és képesek legyünk kezelni a mindennapi tetteinket.
Harcművészeti tanításunk ezekről a Területekről szól:
— PSZICHOLÓGIAI /SZELLEMI
— ERKÖLCSI
— SPIRITUÁLIS
— TESTI
ÖNVÉDELEM – arra tanít bennünket, hogy legyen önkontrollunk a küzdelemben. Hogy hogyan védjük meg magunkat tudatosan, hogyan kényszerítsük ellenfelünket a saját akaratunkra. Hogyan tegyük ellenfelünket harcképtelenné. Megismertet minket az önvédelmi fegyverekkel és azok magas szintű használatával.